Update 17.12.2017 (kello 16.10)

LÄHTÖLUETTELO SUNNUNTAI 17.12.2017 TAKAA- AJO
Nro Nimi Seura Maa Lähtöluettelo
1 Rasmus Saarinen Orimattilan Jymy M13 11:00:00
2 Pinja Yläharju Mikkelin Hiihtäjät N13 11:00:26
3 Annika Haikka Kymin Koskenpojat N13 11:00:35
4 Nanna Hyyrynen Kouvolan Hiihtoseura N13 11:00:57
5 Ilona Rantakömi Hollolan Urheilijat-46 N13 11:00:59
6 Tuukka Viinisalo Kontiolahden Urheilijat M13 11:01:12
7 Aino Sipiläinen Orimattilan Jymy N13 11:01:32
8 Iida-Maria Tuomainen Hollolan Urheilijat-46 N13 11:01:58
9 Hanna Makarskaya Belarus N13 11:02:11
10 Veeti Syrjänen Lahden Hiihtoseura M13 11:02:37
11 Saga Hurskainen Kontiolahden Urheilijat N13 11:03:25
12 Matias Tiilikainen Tuusulan Voima-Veikot M13 11:04:00
13 Selma Lupala Österby Sportklubb N13 11:04:00
14 Sisu Rannikko Tuusulan Voima-Veikot M13 11:04:00
15 Jimi Klemettinen Soisalon Ampumahiihtäjät M13 11:04:00
16 Arttu Heikkinen Puijon Hiihtoseura M15 11:10:00
17 Ivar Všivtsev Karupesa Team M15 11:11:15
18 Hleb Arlouski Belarus M15 11:11:15
19 Oskari Toivanen Lahden Hiihtoseura M15 11:11:29
20 Markus Matilainen Tuusulan Voima-Veikot M15 11:11:46
21 Kiryl Liashkevich Belarus M15 11:11:56
22 Ilya Bakharevich Belarus M15 11:12:00
23 Vitali Kazachonak Belarus M15 11:12:01
24 Mikael Kontturi Kontiolahden Urheilijat M15 11:12:29
25 Onni Paasonen Mikkelin Hiihtäjät M15 11:13:16
26 Aapo Melonen Mikkelin Hiihtäjät M15 11:14:00
27 Veeti Hostikka Kymin Koskenpojat M15 11:14:00
28 Alena Nadolskaya Belarus N15 11:15:00
29 Anni Hyvärinen Orimattilan Jymy N15 11:15:10
30 Anniina Rantala Orimattilan Jymy N15 11:15:31
31 Alena Kulak Belarus N15 11:15:59
32 Olivia Halme Orimattilan Jymy N15 11:16:12
33 Alina Zaitsava Belarus N15 11:16:32
34 Saimi Lupala Österby Sportklubb N15 11:16:40
35 Alenalidziya Nadolskaya Belarus N15 11:16:48
36 Siiri Kejonen Hollolan Urheilijat-46 N15 11:16:48
37 Emilia Miettinen Ahveniston Ah N15 11:17:04
38 Iida Tuokko Hollolan Urheilijat-46 N15 11:17:36
39 Lyydia Rainio Tuusulan Voima-Veikot N15 11:17:39
40 Ansa Hakala Kontiolahden Urheilijat N15 11:18:00
41 Valeyai Tumasheuskaya Belarus N15 11:18:04
42 Emilia Pätäri Kymin Koskenpojat N15 11:18:33
43 Riina Takapuro Kontiolahden Urheilijat N15 11:18:44
44 Linda Kyntäjä Kymin Koskenpojat N15 11:19:00
45 Vili Sormunen Sumiaisten Kunto M 11:35:00
46 Teemu Huhtala Kontiolahden Urheilijat M 11:35:10
47 Raman Shynkevich Belarus M 11:35:58
48 Mikael Koivunen Kontiolahden Urheilijat M 11:36:08
49 Raman Chepyzhov Belarus M21 11:36:14
50 Santtu Panttila Kauhajoen Karhu M21 11:36:24
51 Peltoniemi Lauri Saloisten Reipas M 11:36:35
52 Vadzim Radziuk Belarus M 11:36:39
53 Olli Jarva Imatran Urheilijat M 11:36:46
54 Erkkilä Aapo Saloisten Reipas M 11:36:54
55 Mika Kaljunen Imatran Urheilijat M 11:36:55
56 Otto Invenius Soisalon Ampumahiihtäjät M21 11:37:03
57 Matti Hakala Ahveniston Ah M 11:37:27
58 Otto Ruusunen Ahveniston Ah M 11:37:41
59 Stanislau Matsiuk Belarus M21 11:37:42
60 Joni Mustonen Kontiolahden Urheilijat M 11:37:43
61 Vital Kazlouski Belarus M21 11:37:49
62 Santeri Kolehmainen Soisalon Ampumahiihtäjät M21 11:38:08
63 Juho Hökkä Ounasvaaran Hiihtoseura M21 11:38:13
64 Henri Lehtomaa Ahveniston Ah M 11:39:00
65 Juuso Hakala Lahden Hiihtoseura M 11:39:00
66 Eppu Väänänen Kymin Koskenpojat M 11:39:00
67 Pyry Stevander Seinäjoen Hiihtoseura M21 11:39:00
68 Sampo Kelloniemi Tuusulan Voima-Veikot M21 11:39:00
69 Patrik Kuuttinen Närpes Kraft Biathlon M21 11:39:00
70 Akseli Loikkanen Puijon Hiihtoseura M21 11:39:00
71 Aaro Reponen Lahden Hiihtoseura M 11:39:00
72 Antti Repo Kontiolahden Urheilijat M 11:39:00
73 Mikko Loukkaanhuhta Kauhajoen Karhu M 11:39:00
74 Venla Lehtonen Imatran Urheilijat N 12:10:00
75 Johanna Pykäläinen Kontiolahden Urheilijat N 12:10:06
76 Nastassia Kinnunen Kontiolahden Urheilijat N 12:10:18
77 Maija Keränen Ahveniston Ah N21 12:11:10
78 Jenni Keränen Ahveniston Ah N21 12:11:11
79 Tiia-Maria Talvitie Jalasjärven jalas N 12:11:14
80 Heidi Kuuttinen Närpes Kraft Biathlon N21 12:11:16
81 Jessika Rolig Ahveniston Ah N 12:11:36
82 Kaisa Keränen Ahveniston Ah N21 12:11:43
83 Laura Tukia Imatran Urheilijat N21 12:11:45
84 Maiju Luokkala Lemin Eskot N21 12:12:07
85 Sanna-Mari Purola Seinäjoen Hiihtoseura N21 12:12:09
86 Iida Sirviö Sotkamon Jymy N 12:12:13
87 Mira Holopainen Lahden Hiihtoseura N 12:12:24
88 Annukka Siltakorpi Kurikan Ryhti N 12:12:32
89 Sanni Oikkonen Oulun Hiihtoseura N21 12:12:56
90 Riina Sorsa Enon Kisa-Pojat N21 12:13:11
91 Elli Holappa Lahden Hiihtoseura N21 12:13:15
92 Annika Sjöström Larsmo IF N 12:13:28
93 Sofia Joronen Seinäjoen Hiihtoseura N21 12:14:00
94 Elsa Heinikainen Mikkelin Hiihtäjät N21 12:14:00
95 Annina Virtanen Oulun Hiihtoseura N21 12:14:00
96 Camilla Tuominen Hollolan Urheilijat-46 N21 12:14:00
97 Krista Leskinen Tuusulan Voima-Veikot N21 12:14:00
98 Krista Vohlakari Kuusamon Erä-Veikot N 12:14:00
99 Aliaksandr Koshyn Belarus M19 12:25:00
100 Mart Všivtsev Karupesa Team M19 12:25:13
101 Saku Kalliomäki Kauhajoen Karhu M19 12:26:51
102 Jiri Tuominen Hollolan Urheilijat-46 M19 12:27:26
103 Anssi Kuittinen Soisalmen Ampumahiihtäjät M19 12:28:39
104 Elias Erkkilä Saloisten Reipas M19 12:28:58
105 Jonni Mukkala Seinäjoen Hiihtoseura M19 12:29:00
106 Onni-Kalle Lahdelma Hollolan Urheilijat-46 M19 12:29:00
107 Nico Bennert Tuusulan Voima-Veikot M19 12:29:00
108 Ville-Valtteri Karvinen Kontiolahden Urheilijat M17 12:45:00
109 Sviatslau Zaichanka Belarus M17 12:45:14
110 Tapio Kiiskinen Kontiolahden Urheilijat M55 12:45:20
111 Ari-Pekka Laine Tuusulan Voima-Veikot M50 12:45:34
112 Mika Hakala Ahveniston Ah M45 12:45:41
113 Henri Heikkinen Puijon Hiihtoseura M17 12:45:56
114 Ivan Badrytski Belarus M17 12:46:08
115 Esa Savolainen Puijon Hiihtoseura M50 12:46:30
116 Joni Tenhunen Halikon Hakoniskat M50 12:46:32
117 Ilari Laakso Tuusulan Voima-Veikot M17 12:47:12
118 Matias Vaahtio Ulvilan Ura M17 12:47:33
119 Seeti Salonen Ahveniston Ah M17 12:47:40
120 Jasper Saarinen Orimattilan Jymy M17 12:47:56
121 Sami Siimestö Kontiolahden Urheilijat M40 12:48:00
122 Janno Pärt Karupesa Team M45 12:48:30
123 Esa Pylvänen Kärkölän Kisa-Veikot M50 12:48:59
124 Pasi Saastamoinen Halikon Hakoniskat M45 12:49:15
125 Karri Tuokko Hollolan Urheilijat-46 M17 12:49:19
126 Roope Myller Kontiolahden Urheilijat M17 12:49:39
127 Pasi Koistinen Rihimäen Kisko M50 12:49:42
128 Simo-Pekka Aarnisalo Ahveniston Ah M50 12:50:00
129 Aron Pyssysalo Tuusulan Voima-Veikot M17 12:50:00
130 Oskari Kurkinen Kontiolahden Urheilijat M17 12:50:00
131 Joona Yläharju Hollolan Urheilijat-46 M17 12:50:00
132 Imre Õim Karupesa Team M45 12:50:00
133 Tomi Tynkkynen Tuusulan Voima-Veikot M45 12:50:00
134 Roope Mulari Kontiolahden Urheilijat M17 12:50:00
135 Darya Kudayeva Belarus N19 13:00:00
136 Mauri Siimestö Kontiolahden Urheilijat M65 13:00:15
137 Markku Nieminen Tuusulan Voima-Veikot M65 13:00:31
138 Iryna Hubitskaya Belarus N19 13:00:38
139 Vityaleta Yeremei Belarus N19 13:01:24
140 Rune Tikander Imatran Urheilijat M60 13:01:43
141 Keijo Kattelus Kymin Koskenpojat M60 13:01:53
142 Natallia Karnitskaya Belarus N19 13:01:59
143 Nella Keskinen Vähäkyrön Viesti N19 13:02:26
144 Nenna Lukkarinen Kontiolahden Urheilijat N19 13:02:32
145 Janina Vohlakari Kuusamon Erä-Veikot N19 13:04:00
146 Katriin Mets Karupesa Team N19 13:04:00
147 Elisa Sirviö Sotkamon Jymy N19 13:04:00
148 Alpo Sällinen Sumiaisten Kunto M60 13:04:00
149 Amanda Nyfors Larsmo IF N19 13:04:00
150 Sara Naukkarinen Kontiolahden Urheilijat N19 13:04:00
151 Jatta Tuominen Hollolan Urheilijat-46 N19 13:04:00
152 Karyna Anufryenkaya Belarus N17 13:15:00
153 Johanna Isojärvi Oulun Hiihtoseura N17 13:15:45
154 Milja Halttunen Kangasniemen Kalske N17 13:15:56
155 Sakura Koashi Sotkamon Jymy N17 13:15:59
156 Anu Koistinen Rihimäen Kisko N40 13:16:12
157 Terttu Augustson Österby Sportklubb N65 13:16:15
158 Kerstin Ojavee Karupesa Team N17 13:16:23
159 Tuula Hyytiäinen Mikkelin Hiihtäjät N40 13:17:01
160 Johanna Ärväs Enon Kisa-Pojat N17 13:17:16
161 Kristiina Rantakömi Hollolan Urheilijat-46 N17 13:17:30
162 Iida-Maria Takanen Kymin Koskenpojat N17 13:17:56
163 Essi Leikas Hollolan Urheilijat-46 N17 13:17:58
164 Sonja Hakala Ahveniston Ah N17 13:18:15
165 Anniina Jokinen Hollolan Urheilijat-46 N17 13:18:16
166 Aino Veijalainen Kontiolahden Urheilijat N17 13:18:58
167 Essi Kuittinen Soisalon Ampumahiihtäjät N17 13:19:00
168 Pauline Puusaar Karupesa Team N17 13:19:00
169 Noora Pura Joutsan Pommi N17 13:19:00
170 Aino Perttilä Lahden Hiihtoseura N17 13:19:00